A varsói főpolgármesteri hivatal elfogadta pénteken a lengyel kormány felajánlását arra, hogy ideiglenes pontonhidas, elasztikus csövekkel ellátott szennyvízgyűjtőt építsenek a Visztulán a minap meghibásodott gyűjtők kiváltására, hogy ne kelljen a szennyvizet a folyóba engedni.
Ahogy megírtuk, egymás után meghibásodott az a két szennyvízgyűjtő, amely Varsó szennyvizének egy részét a Czajka szennyvíztisztító telepre továbbítja. A lengyel főváros illetékes hatósága ezután úgy döntött, hogy a szennyvizet „ellenőrzött formában” a Visztulába engedi. A folyóba ennek nyomán másodpercenként háromezer liter szennyvíz ömlik. Henryk Kowalczyk lengyel környezetvédelmi miniszter csütörtökön megdöbbenésének adott hangot a városvezetés döntése miatt.



