Környezeti tragédia a Kanári-szigeteki tűzvész

Lángok pusztították el a nemzeti parkot

Krónika
  • 2019.08.21. - 01:12

Már kilencezer ember kényszerült otthona elhagyására a Kanári-szigeteken, ahol jelenleg több mint hatezer hektárnyi erdő ég

A lángok már a nagy sziget „tüdejének” számító, északnyugaton lévő Tamadaba nemzeti parkot is elérték. Mintegy ezer tűzoltó és tizennégy, vizet szóró helikopter vesz részt az oltásban. „A hőhullám miatt lett hatalmas a tűz. Még mindig nem tudtuk megfékezni a lángokat, a sziget környezeti tragédiát szenved el” – mondta a Spanyolországhoz tartozó sziget elnöke, Angel Victor Torres. A lángok eddig már tízezer hektárnyi növényzetet pusztítottak el, a szakértők szerint a Tamadaba park már menthetetlen. A tűzvész a sziget belső területén tombol, viszonylag távol a turisták által látogatott tengerparti területektől, és a lángok a repülőforgalmat sem zavarják. Tavaly 13,7 millió turista látogatott a Kanári-szigetekre, a külföldiek több mint fele Nagy-Britanniából és Németországból érkezett.

Reklám