Vádat emeltek a férfi ellen, aki meggyilkolta az óbudai óvónőt

Életfogytiglant is kaphat

Krónika
  • 2019.08.06. - 03:51

Előre kitervelten elkövetett emberölés bűntette miatt emeltek vádat az ellen a férfi ellen, aki tavaly novemberben meggyilkolta lánya élettársának édesanyját – derül ki a Fővárosi Főügyészség lapunknak megküldött közleményéből.

A 67 éves férfi amatőr, azonban gyakorlott lövőnek számított, egyleti tag volt, versenyeken is részt vett. Egy ideig lányával és annak élettársával közös otthonban éltek, azonban a fiatalok az élettárs családjához költöztek. Ezt a döntést a vádlott nem tudta elfogadni, mivel elhunyt a felesége és a lánya volt az egyetlen támasza. Fejébe vette, hogy a másik család el akarja tőle venni a lányát, ezért elhatározta, hogy megöli lánya élettársának – óvónőként dolgozó – édesanyját, akit felelőssé tett a történtekért. Magához vette engedéllyel tartott lőfegyverét és autójával a óvónő munkába járási útvonalához ment a III. kerületbe. Négy célzott lövést adott le az óvónőre, aki életét vesztette. Ezt követően a közelben öngyilkosságot kísérelt meg, a rendőrök azonban rátaláltak és elfogták, majd kórházba szállíttatták. A törvény az általa elkövetett bűntettet tíz-húsz évig tartó szabadságvesztéssel bűnteti, de akár életfogytiglan is várhat a férfira, aki jelenleg letartóztatásban van.

Reklám