Felemás eredménnyel fejeződött be a tavaszi nagytakarítás a Mount Everesten

A rekorder serpa is elégedetlen

Krónika
  • 2019.06.06. - 00:25

A Mount Everest déli, nepáli oldala viszonylag tiszta a tavaszi nagytakarítási eredményeként, a legfelső, 4-es táborban összegyűlt szemétnek azonban csak kis részét sikerült lehozni a rossz időjárás miatt – közölték a nepáli hatóságok.

A takarítási akciót koordináló turisztikai minisztérium adatai szerint 10,8 tonna szemetet hoztak le a hegyről, az összeset a 3-as táborig bezárólag. A 4-es táborban, 8300 méteres magasságban összegyűjtött hétszáztizenegy kilogramm szemétből azonban csak alig több mint háromszáz kilónyit tudtak eltakarítani a kedvezőtlen időjárás és a létszámhiány miatt. Az akció során lehoztak négy holttestet is. A begyűjtött és lehozott szemétből héttonnányi újrahasznosíthatót Katmanduba szállítottak feldolgozásra, a romlandó hulladékot a környékbeli falvakban égették el. A hegymászók elégedetlenek az idei tavaszi mászószezon utáni takarítással. Az idei akció nem volt eléggé hatékony, a 4-es tábor még nagyon koszos, a résztvevők csak az alacsonyabban fekvő táborokra koncentráltak – panaszolta Kami Rita serpa, aki saját rekordját megdöntve idén már huszonnegyedik alkalommal mászott fel a 8848 méteres csúcsra.

Reklám