A kerékpárosközlekedés feltételeinek javítása a cél

Bringázz a munkába!

Krónika
  • 2019.05.07. - 01:19

Többen váltanak két kerékre, ha fejlett biciklis infrastruktúrát találnak a városban – mondta Révész Máriusz, az aktív Magyarországért felelős kormánybiztos tegnap a Bringázz a munkába! című kampány megnyitóján.

Hozzátette, a fogyasztás bővülése miatt 2013 óta csaknem ötödével több autó közlekedik, az üzemanyag-fogyasztás pedig ennél is nagyobb mértékben nőtt. Ezzel szemben a kerékpározás enyhíti az utak túlterheltségét, a biciklizők ráadásul kevesebb időt töltenek betegállományban, mint az autósok. Révész Máriusz ezért a közlekedés újragondolását sürgette, illetve ösztönző intézkedések mellett szemléletváltást támogató kampányokat is ígért. Kürti Gábor, a Magyar Kerékpárosklub elnöke kiemelte, nyugati országok tapasztalatai alapján a szemléletváltást célzó ráfordítások sokkal jobban hasznosulnak, mint az infrastrukturális fejlesztések. Mint mondta, biciklizni élmény, ráadásul olcsó és gyors is.

Reklám