Gyermekotthoni nevelők, pszichológusok és gyermekotthon-vezetők – csaknem ezerszáz szakember – vettek részt egy, a gyermekbántalmazás felismeréséről és kezeléséről szóló programon.
Hangsúlyozta, a gyermekvédelmi jelzőrendszer működtetése, a bajba került fiatalok helyzetének felismerése minden közösség feladata, és a szakemberek elsődleges kötelezettsége. Nekik széles körű ismeretekkel kell rendelkezniük ahhoz, hogy felismerjék a bántalmazás rizikótényezőit, tüneteit, illetve ahhoz, hogy a bántalmazott gyermekkel képesek legyenek bizalmi viszonyt kialakítani.



