Vágányépítési munkálatok miatt június 26-tól augusztus 18-ig nem közlekednek a vonatok Békéscsaba és Gyula között. A forgalmat vonatpótló autóbuszok biztosítják – tájékoztatta szerdán közleményben a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő (NIF) Zrt. az MTI-t.
Mint írják, a munkálatok a békéscsabai vasútállomás átalakításának a részét képezik, amelyet a NIF Zrt. az Új Széchenyi Terv részeként, az Európai Unió támogatásával 34,9 milliárd forintból valósít meg.
Az év elején indult korszerűsítés keretében megújul a vasútállomás és átépülnek a környező közúti kapcsolatok.



