Több mint kilencszáz utasával tegnap elindult Budapestről Lengyelországba, a magyar pálosok által alapított czestochowai Mária-kegyhelyre a Fekete Madonna zarándokvonat.
A zarándokok két napot töltenek majd Czestochowában, ahol szerdán Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek mutat be szentmisét. Csütörtökön Krakkóba utaznak, ahol az újonnan épült Szent II. János Pál-bazilikában a nemzeti egyházak képviselői ünnepélyesen megajándékozzák egymást a Győrből hozott Szent László-ereklyével és a lengyel Szent Hedvig-ereklyével.



