A tihanyi levendula kiemelkedő értéke, igazi ékessége a magyar mezőgazdasági kultúrának, termesztése a tájba illő gazdálkodás jó példája, ezért ismertté kell tenni – mondta Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter a XI. Levendula Fesztivál megnyitóján szombaton, Tihanyban.

A település polgármestere, Tósoki Imre a távirati irodának elmondta, hogy a programokon kívül a vendégek megismerkedhettek a levendula lepárlásának folyamatával, és aki ide látogat, részt vehet a „szedd magad” akcióban július elejéig. Jelezte, az 1930-as évekre visszanyúló levendulatermesztés a jövőben még nagyobb területet hódíthat meg, amelynek kialakításán egy helyi vállalkozással karöltve dolgoznak.



