Jelentősen csökkent az utóbbi években a közlekedési balesetekben elhunyt gyermekek száma, 1990-ben még száznál is több fiatal veszítette életét a karambolokban, mára ez a szám tíz alá csökkent – közölte tegnapi sajtótájékoztatóján az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) autópálya-felügyeleti és baleset-megelőzési osztályának vezetője.
Németh Ágnes, az ORFK bűnmegelőzési osztályának vezetője a sajtóeseményen kiemelte, hogy a fiatalok otthon, a számítógép előtt ülve sincsenek teljes biztonságban, mivel az interneten főképp felnőtt férfiak zaklatásának, molesztálásának lehetnek kitéve, ami elsősorban a közösségi oldalakon jellemző.
A kamaszokat az alkohol és a kábítószerek, utóbbiakon belül a dizájnerdrogok veszélyeztetik manapság leginkább.



