Megkezdődött Tatán a Cseke-tó melletti, huszonöt hektáros Angolkert felújításának második üteme a rendelkezésre álló kétszázötvenmillió forint uniós pályázati támogatás felhasználásával – jelentette be tegnap Lakos Zsuzsanna projektvezető.
Magyarország első, angliai mintára készült, nagy kiterjedésű parkját 1783-ban alakította ki az Esterházy család birtokán Böhm Ferenc uradalmi mérnök. A területen új tavat alakítanak ki, megújítják a park faállományát és korhű módon helyreállítanak több épületet. Mivel a térségben újrafakadtak a bányaművelés miatt korábban elapadt források, a parkban ismét kialakítják a Tükör-forrás által táplált tó medrét, valamint biztosítják a Pálmaház melletti kisebb tó természetes vízutánpótlását. Helyreállítják a kastély melletti egykori nyári konyha műemlék jellegű épületét, újjáépítenek több fahidat, illetve visszaállítják az 1700-as évek végén mesterségesen kialakított barlang eredeti állapotát – mondta a projektvezető.
Az olimpiai edzőtábor helyszínéül is szolgáló Angolkert rehabilitációjának korábbi ütemében ezernyolcszáz férőhelyes szabadtéri színpadot építettek, emellett felújították az Esterházy család által 1784-ben építtetett copf stílusú kerti lakot is.