Tizenöt embert szállítottak kórházba csütörtökön a kelet-szlovákiai Michalovce (Nagymihály) körzetben fekvő Vrbnica (Füzesér) településről, miután a roma telepet megrohamozták a rendőrök, és az ott élőket válogatás nélkül összeverték.
A szlovák rendőrség egyik szóvivője tagadta a testület ellen felhozott vádakat, Peter Pollák romaügyi kormánybiztos szombaton azonban úgy nyilatkozott, hogy az ügyészség és a belügyminisztérium is vizsgálatot indít a Vrbnicában történtek miatt.
Szlovákia számos településén kezelik hátrányosan az ott élő romákat, van olyan város, ahol a cigánytelep köré több méter magas, szögesdróttal ellátott betonfalat húztak fel, a helyieket pedig ellenőrzik kilépéskor.



