A Lánchidat is leblokkoló Demokratikus Magyarországért Civil Társaság több autóval lezárta a Szabadság hidat, 30 rendőr van a helyszínen – jelentette több médium szerda délután. A Fidesz szerint újra baloldali provokátorok forgatják fel a fővárosiak életét.

A baloldali provokátorok nem bírnak magukkal, újra Budapesten balhéznak - olvasható a Fidesznek a demonstráció kapcsán kiadott közleményében. "Az elmúlt évek sorozatos törvénytelen és erőszakos akciói után, most éppen a Szabadság hidat zárták le. A lényeg számukra, hogy káoszt okozzanak, az sem érdekli őket, hogy tízezrek estéjét keserítik meg" - olvasható a kommünikében, amely szerint sokaknak van elegük az ilyen provokációkból, hiszen senkinek nincs joga ahhoz, hogy mások mindennapjait elrontva próbálja elmondani politikai véleményét.
Múlt hét szerdán este Demokratikus Magyarországért Civil Társaság már néhány autóval elzárta a Lánchídra vezető utat is mindkét irányból. A rendőrség a gépjárművek elől lezárta a Várkert rakpartot és az alagutat az Alagút utca és az Attila út kereszteződésétől a Lánchíd felé, a hídra a gyalogosok sem mehettek fel. A demonstráció miatt a 16-os és a 105-ös busz is módosított útvonalon járt. A tüntetők az Alkotmánybíróság függetlenségét követelték.
Forrás: MTI, Népszava, Hír24
Tüntetők zárták le a Szabadság hidatA demonstrációt a vasárnapi zárva tartás kibővítése miatt tartják - A Lánchidat is...



