Megkezdődött a nagykörúti villamosok pályájának felújítása

A körúti villamosok helyett több szakaszon pótlóbuszok viszik az utasokat

Krónika
  • 2015.03.23. - 15:44

kv
(Fotó: Kövesdi Andrea)

Megkezdődött tegnap Budapesten a nagykörúti villamosok pályájának felújítása, a 4-es, és a 6-os villamosok dél-budai végállomásuktól május második feléig csak az Oktogonig közlekednek, a Király utca és a Széll Kálmán tér között autóbuszok szállítják az utasokat. A 6-os villamos a munkák ideje alatt éjszakánként nem jár, a járatot a teljes vonalon autóbuszok pótolják, amelyeknek egyes szakaszokon új sávokat jelöltek ki. A pótlóbuszok csak hétvégén és nappal állnak meg a Margitszigetnél. Változik a 91-es és 191-es, a 116-os, valamint a 931-es buszjáratok menetrendje is. Lezárták a Széll Kálmán és a Széna tér között lévő kétszer kétsávos útszakasz egyik felét, a közlekedők hasonló korlátozással találkozhatnak az M1-es, M7-es autópálya bevezető szakaszán, a Sasadi, valamint a Budaörsi úton is.

Reklám