Az 1848-49-es forradalomra és szabadságharcra emlékező állami ünnepségsorozat már március 14-én kezdetét veszi. A Nyitott Parlament program keretében ingyenesen lehet majd látogatni az Országházat és megtekinteni a Szent Koronát.

A Múzeumkertben fél 11-kor kezdődik a díszünnepség, amelyen Orbán Viktor miniszterelnök mond ünnepi beszédet. A HM Nemzeti Rendezvényszervező Hivatal a "Tisztelet a bátraknak" jelmondat jegyében hív közös ünneplésre, közös emlékezésre mindenkit.
A HM Nemzeti Rendezvényszervező Hivatal által szervezett programsorozat fél 11-kor a Múzeumkertben folytatódik, ahol Orbán Viktor miniszterelnök mond ünnepi beszédet.



