Közösen próbálják kiszűrni magyar, osztrák és német rendőrök az illegális bevándorlókat a Nyugat-Európába tartó vonatokon, valamint azokon a pályaudvarokon, amelyeken fel lehet szállni ezekre a szerelvényekre – mondta Pethő Balázs, a Készenléti Rendőrség mélységi ellenőrzési osztályvezetője a Keleti pályaudvaron. A hatósághoz két-két vendégtiszt érkezett az osztrák és a német rendőrségtől, akik szerdától magyar járőrökkel teljesítenek szolgálatot.




