Hazahívja az ebolajárvány leküzdésének segítésére tavaly Nyugat-Afrikába küldött katonáinak nagy részét az Egyesült Államok, mert a megbetegedések száma jelentősen csökken a térségben – jelentette be tegnap Barack Obama amerikai elnök.
A bejelentést árnyalja, hogy a segélyszervezetek szerint ismét növekedni kezdett az új ebolás esetek száma a járvány által leginkább sújtott országokban, miközben az összeesküvés-elméletek terjedése és a járványtól való félelem miatt egyre fokozódik az erőszak a segélyező csapatokkal szemben. Guineában, Libériában és Sierra Leonéban az év első hat hetében 2500 új esetet regisztráltak, s ebből ezerötszáz végződött halállal annak ellenére, hogy korábban a járvány lecsengésében reménykedtek, és heteken át csökkent a betegek száma.



