Az alkotmányosságot fenyegeti a székely autonómiatörekvés a románok szerint

Etnikai alapú szélsőségességnek minősítették

Határon túl
  • 2015.10.08. - 15:51

A Román Hírszerző Szolgálat (SRI) az alkotmányosságot veszélyeztető tényezők közé sorolta 2014. évi jelentésében a székelyföldi autonómiatörekvéseket.

A jelentést a román parlament honlapján hozták nyilvánosságra. A harminckilenc oldalas dokumentumban egyetlen bekezdés foglalkozik az „etnikai alapú szélsőségességgel”. Ebben a SRI megállapítja, hogy az autonómiapárti diskurzust az autonómia nyílt hirdetése jellemezte. „Külföldön Bukarest +magyarellenes politikájának+ a nemzetköziesítése volt a cél, belföldön a +székely+ etnokulturális sajátosságok agresszív kihangsúlyozására esett a hangsúly” - állapította meg a SRI a parlament elé terjesztett jelentésében.

Reklám