A horvátországi magyar szakképzés fejlesztéséről szóló elvi megállapodást írt alá Potápi Árpád János, a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára, Román István a Földművelésügyi Minisztérium helyettes államtitkára és Csapó Nándor, a Horvátországi Magyar Pedagógusok Fórumának elnöke szerdán Eszéken.
A felek a "2015 a külhoni magyar szakképzés éve" programsorozat keretében a horvátországi szakképzési lehetőségekről folytattak tárgyalásokat.
Potápi Árpád János az MTI-nek telefonon nyilatkozva elmondta, hogy ma Magyarországon az oktatáspolitikában egyre inkább a szakképzésre tevődik a hangsúly.



