Nem lesz kihívója Kelemen Hunornak

Az RMDSZ április 17-18-án tartja tiszújító kongresszusát

Határon túl
  • 2015.03.19. - 10:27

Nem lesz kihívója Kelemen Hunornak a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) április közepén tartandó kongresszusán – közölte az MTI érdeklődésére Kovács Péter, az RMDSZ főtitkára.

A szerdai határideig csak a szövetség jelenlegi elnöke kapott jelölést egy újabb elnöki mandátumra. Kovács Péter elmondta, Kelemen Hunort az RMDSZ 12 területi szervezete jelölte a tisztségre, és az elnök írásban közölte, hogy elfogadja a jelölést. Ezzel teljesültek a jelölés feltételei, és ezt az RMDSZ szabályzatfelügyelő bizottsága is megállapította. Az RMDSZ Kolozsváron tartja a soron következő tisztújító kongresszusát április 17-18-án.

Reklám