Befejeződött a vetés Békés megyében

Gazdaság
  • 2017.05.17. - 02:46

Több mint 220 ezer hektáron fejeződtek be a vetési munkálatok Békés megyében. A várakozások szerint erős közepes termésátlagra van kilátás – nyilatkozta tegnap a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Békés megyei elnöke a távirati irodának.

vetes
(Fotó: Hegedüs Róbert)

Kulcsár László elmondta: a vetésszerkezet alapvetően nem változott meg, kukoricát 101 ezer hektáron, napraforgót 78 ezer, árpát 1700, zabot 2300, szóját 3900 hektáron vetettek. Őszi káposztarepcével 22 800 hektáron foglalkoznak Békés megyében, a fagy és a belvíz miatt mintegy 3400 hektáron kipusztult a növény. A napraforgó és a kukorica esetében elhúzódik a fejlődés a hideg tavaszi időjárás miatt. A késői vetéseknél gyenge termésre van kilátás.

Reklám