Az AGROmashEXPO és Agrárgépshow-ra mintegy 46 ezren látogattak ki idén, hogy megtekintsék a több mint 350 kiállító termékeit, szolgáltatásait – közölte a Hungexpo Zrt. az MTI-vel.
A Hungexpón január 23. és 26. között megrendezett kiállításon konferenciákat is tartottak, többek között az online marketingről és a jövő szántóföldi drónjairól, kertészeti és állattartási robotjairól. Immár hagyományosan megrendezték a park- és kertfenntartók, -művelők és -műveltetők Magyar Kert nevű seregszemléjét, valamint a Szőlészet és Pincészet szakkiállítást is. A rendezvényen Nagy István agrárminiszter fontos bejelentést tett: új kamattámogatott hitelprogram indítását tervezi az agrártárca a mezőgazdasági és élelmiszeripari vállalkozások fejlesztéseinek és beruházásainak segítésére. A tárcavezető arra is kitért, hogy törekednek a klímaváltozás okozta aszálykárok hatásainak csökkentésére, valamint az öntözéses gazdálkodás elterjesztésére és ösztönzésére.



