Komoly magyar siker született tegnap Brüsszelben, miután Erdős Norbert fideszes EP-képviselő révén a plenáris szavazáson megszavazták a juh és kecsketenyésztők tevékenységének a könnyítését, a felesleges adminisztratív akadályok lebontását célzó javaslatait.
A békés megyei politikus kiemelte, hogy az ágazat vidéki, különösen elmaradott térségbeli foglalkoztatásban betöltött kiemelt szerepe, valamint a természeti környezet és a táj megőrzésében nyújtott jelentős hozzáadott értéke miatt szükség van a juh- és kecsketartók helyzetének javítására. A magyar Juh Terméktanáccsal és az Agrárkamarával közösen kidolgozott javaslatai a tenyésztők tevékenységének könnyítését, a felesleges adminisztratív akadályok lebontását és a juh- és kecske ágazat célirányosabb támogatását célozzák.
Erdős Norbert hozzátette: A Magyarországon jellemző száraz és rossz minőségű füves területeket tekintve komoly nemzeti siker, hogy a parlament támogatja az ökológiai jelentőségű területeken történő legeltetés engedélyezését, valamint kiterjeszti a rendelkezésre bocsátott forrásokat a juh- és kecsketejre is a tejágazati csomag végrehajtása során.
A Dél-Alföldet képviselő fideszes politikus örömét fejezte ki, hogy a jelentés elismeri a juh- és kecske ágazatot segítő, termeléshez kötött támogatásokat, amelyek megtartása rendkívül fontos a tenyésztők termelékenységének, versenyképességének szempontjából.



