A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium javaslatot tesz a kormánynak, hogy a Csepeli HÉV nyomvonalán mihamarabb kezdődjenek meg az előkészületek a szűk keresztmetszetű átjárók kiváltására, a forgalom gyorsítása érdekében – közölte tegnap Fónagy János, a szakminisztérium parlamenti államtitkára újságírókkal.
Az államtitkár megemlítette, hogy a kormány és a szakminisztérium dolgozik az egységes jegy- és tarifarendszer kialakításán. Ezzel azt akarják elkerülni, hogy például a Budapesten dolgozó esztergomi lakosnak három különböző bérletet kelljen vennie a közösségi járatok igénybevételekor. Fónagy János elmondta, hogy a kormány célja a szabálytalanul működő Uber-sofőrök kiszorítása a piacról. A taxizás esetében cél, hogy a pénztárgépekhez hasonlóan közvetlen összeköttetésben legyenek a személyszállító vállalkozások az adóhatósággal, a tervek szerint a működési engedélyeket is így lehetne beszerezni.



