Ezer négyzetméteres csarnokkal bővült a bőrbevonatú autóalkatrészeket gyártó bonyhádi Schäfer-Oesterle Kft. üzeme, amelyet tegnap adtak át a völgységi ipari parkban.
Potápi Árpád János nemzetpolitikáért felelős államtitkár szerint azzal, hogy a 2014-2020-as ciklusban a kormány az európai uniós források hatvan százalékát gazdaságfejlesztésre fordítja, Bonyhádon is nő a munkahelyek száma és az iparűzésiadó-bevétel. Frei István elmondta: a háromszáz embert foglalkoztató cég a beruházás után százzal növeli dolgozóinak számát, a napi 2200 alkatrészt előállító üzemben huszonöt százalékkal nő a termelés, valamint a társaság éves nettó árbevétele, amely 2016-ban 3,3 milliárd forint volt. Az autóipari vállalat, amely most a 2015-ben elkészült, négyezer négyzetméteres gyárát bővítette, tavaly 924 millió forintos beruházással fejlesztette bőrszabászati tevékenységét is.



