Mintaprojekt indult a bujáki termelői közösség és a CBA üzletlánc együttműködésében - közölték közös sajtótájékoztatón a CBA, a Civil Összefogás Fórum-Civil Összefogás Közhasznú Alapítvány (CÖF-CÖKA) képviselői, valamint Buják polgármestere az üzletlánc ürömi boltjában csütörtökön.

Borbély Gábor, a 2200 lakosú Buják polgármestere az előzményeket felidézve elmondta, hogy 2015-ben a CÖF segítségével 25 taggal jött létre a termelői közösség, amelynek fontos része az önkormányzat és közmunkaprogram. Kiemelte: a közmunkában megtermelt növényeket korábban a helyi közétkeztetésben használták fel, azonban maradt felesleg. Most beszállítójává váltak a CBA-nak, ami plusz forrást jelent, a bevételt a programban újrahasznosítják, de bérfejlesztésre is van mód - fűzte hozzá. A közmunka-programban 70 ember dolgozik, az önkormányzat a legnagyobb foglalkoztató - mutatott rá Borbély Gábor.



