Már több előremutató megállapodás is született a magyar-iráni gazdasági vegyes bizottság első ülésén - mondta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden a bizottság ülését követően sajtótájékoztatón.

Az Európai Uniótól beérkező tárgyalási engedély nyomán azonnal megkezdődnek az egyeztetések a beruházásvédelmi megállapodásról, az Eximbank vezetésével kiépítik a közvetlen bankközi együttműködéseket és megállapodás született arról is, hogy az iráni importengedélyezési hatóságok külön figyelmet szentelnek magyar termékeknek és technológiáknak - ismertette a miniszter.



