Európa egyik legkorszerűbb mezőgazdasági nagyüzemévé fejlesztik a Mezőhegyesi Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság Zrt.-t – mondta Farkas Sándor, az Agrárminisztérium parlamenti államtitkára a második alkalommal megrendezett Nemzeti Agrárkamara Szántóföldi Napok és AgrárgépShow megnyitóján.
Az eredményekről szólva hangsúlyozta, Mezőhegyes az idei aratási időszakban minden szántóföldi növénykultúránál kiemelkedő eredményeket ért el, s közben fejlesztették a Ménesbirtok lóállományát is. Hozzátette, a birtokon most 2150 hektár öntözhető, de ezt szeretnék megduplázni, így elérni az öntözéses gazdálkodás országos referenciáját.