A kormány azon dolgozik, hogy Magyarország tudjon élni az új technológiák adta lehetőségekkel, felzárkózzon a fejlett ipari országokhoz, és bekapcsolódhasson a világgazdaság rendszerébe – mondta Lepsényi István, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) gazdaságfejlesztésért és szabályozásért felelős államtitkára tegnap.
Kiemelte, a kormány céljainak megvalósítását segíti a magyar gazdaság bővülési üteme, ami idén 4,3 százalékra emelkedhet. Az eredmények jelzik, hogy a magyar gazdaság stabil növekedési pályán halad, a munkanélküliség 3,8 százalékra esett – emlékeztetett az államtitkár. Hangsúlyozta, a felzárkózást biztosító ütemű gazdasági növekedéshez az erőforrásokat az innovatív iparágakba kell irányítani.