Sikeres évet zárt a Magyar Posta

A következő időszak eredményei érdekében a cég nem változtat stratégiáján

Gazdaság
  • 2016.05.28. - 01:00

Eredményes évet zárt a Magyar Posta Zrt., amely felkészült a további fejlesztésekre is.

Kimondhatjuk, hogy a stratégia, amelyet a Magyar Posta (MP) diktál, sikeres elgondolás – mondta Németh Lászlóné, a Miniszterelnökség nemzeti pénzügyi szolgáltatásokért és postaügyekért felelős államtitkára tegnap. Hangsúlyozta: az MP 2015-ben minden területen növelte eredményét, és 2014-hez képest csaknem tíz százalékkal több, hárommilliárd forintot meghaladó konszolidált adózott nyereséget ért el, majd hozzátette, a Magyar Posta úgy zárta sikeresen a tavalyi évet, hogy létszámleépítést nem valósított meg és a vállalat az elmúlt három évben 35 százalékkal növelte az ötszázezer forint havi kereset alatti munkavállalók jövedelmét.

Németh Lászlóné felhívta a figyelmet, a 2013-as évhez képest milyen változások voltak: új területekre lépett a cég, belső átszervezések, ésszerűsítések, stabilizációk mentek végbe, amellyel összességében időt és pénzt takarítottak meg, tavaly pedig több mint tízmillió forintot fordított a cég műszaki, technológiai fejlesztésekre. Ezzel a módszerrel, amelyet most folytat a cég, három év múlva egy valóban megújuló postáról beszélhetünk – mondta Szarka Zsolt elnök-vezérigazgató. A szakember a 2013-as évet veszteségesnek, romló hatékonysággal és a jövőkép hiányával minősítette. Ehhez képest a 2014–18-as időszakot egy hárompilléres stratégiára épített, jól működő rendszernek ítélte, amelyet szervezeti változások, költségcsökkentés, az előnytelen pozíciók felszámolása és a jó partnerkapcsolatok kialakítása határoz meg.
Reklám