Rekordot ért el a bizalmi index hazánkban

Gazdaság
  • 2017.06.02. - 01:24

Eddigi legmagasabb értékére, 62,1 pontra ugrott májusban a beszerzési-menedzser-index az előző havi 56,2-ről – közölte a Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság (MLBKT) a távirati irodával tegnap.

Május a korábbi években is összességében átlag feletti hónap volt – az 1995 óta mért hosszú távú átlag értéke 52,2, a májusoké 52,3, de az elmúlt három évben a májusi átlag ennél is magasabb, 53,3 pont volt. Az idei érték tehát jócskán átlag feletti – közölték. A termelési mennyiség indexe nőtt az áprilisi értékhez képest, és ötven pont felett maradt, ezáltal már huszonegyedik hónapja a termelt mennyiség emelkedését jelzi az előző hónappal összevetve.
Reklám