Orbán Viktor Indiana állam kormányzójával tárgyalt

Szijjártó Péter: Történelmi jelentőségű az aláírt gazdasági együttműködési megállapodás

Gazdaság
  • 2017.06.14. - 09:05

Az amerikai-magyar gazdasági kapcsolatok erősödéséről és a magyar üzleti környezet javulásáról volt szó Orbán Viktor miniszterelnök és Eric Holcomb, az egyesült államokbeli Indiana kormányzója megbeszélésén szerda reggel az Országházban - közölte Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtófőnöke az MTI-vel.

A tárgyaláson, amelyen részt vett Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter, valamint Jim Schellinger indianai kereskedelmi miniszter is, megállapították: az elmúlt évtizedben dinamikusan bővült Magyarország külkereskedelme az Egyesült Államokkal.

orbán indiana
Eric Holcomb, Indiana kormányzója azt mondta, a megállapodás aláírásával erősíteni tudják az együttműködést, rendszeres kapcsolatban lesznek annak érdekében, hogy kihasználják a kölcsönös gazdasági fejlesztési lehetőségeket.
Reklám