Méltatta a magyarországi fejlesztéseket az uniós biztos

Digitális jólét

Gazdaság
  • 2017.11.10. - 02:31

Elismerően szólt a jelentős digitális fejlesztéseket szolgáló magyarországi programokról Andrus Ansip, a digitális egységes piacért felelős uniós biztos Orbán Viktor miniszterelnökkel folytatott tegnap délelőtti megbeszélésén az Országházban – közölte Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Sajtóirodát vezető helyettes államtitkár a távirati irodával.

Az egyeztetésen az Európai Unió (EU) digitális egységes piac kezdeményezéséről volt szó. Ehhez jól illeszkednek a magyarországi fejlesztések, köztük a Digitális Jólét Program – hangzott el a találkozón. A testület korábbi tájékoztatása szerint a teljes mértékben megvalósult digitális egységes piac előreláthatólag évente 415 milliárd euróval járulna hozzá a gazdasághoz és több százezer munkahelyet teremtene. Az unió e területen már számos fontos döntést meghozott, megszűntek a barangolási díjak EU-szerte, 2018-tól az EU más országaiba utazó uniós polgárok külföldön is hozzáférhetnek azokhoz a digitális tartalmakhoz, amelyekre hazájukban előfizettek, valamint a 700 MHz-es frekvenciasáv megnyílik az 5G hálózat és az új internetes szolgáltatások előtt.

Reklám