Az elmúlt időszakban jelentősen megemelkedett a kártyás vásárlások forgalma. A KSH felmérése szerint egyre gyakrabban használjuk az érintőkártyás és internetes fizetési lehetőséget.
A kártyás vásárlások száma és forgalma is évek óta emelkedik: mind a tranzakciók számát, mind a vásárlások összértékét tekintve előtérbe kerültek a kártyás és azon belül is az érintéses vásárlások. Az elmúlt év utolsó negyedévében a hazai lakosság csaknem 137 millió alkalommal fizetett kártyával, összesen 1015 milliárd forint értékben, átlagosan 7412 forintért. Bár úgy tűnik, lassan háttérbe szorul a készpénzfelvétel a kártyás fizetés mögött, tavaly még közel kétszer akkora összeget vett fel a lakosság az ATM-ekből, mint amennyit kártyával felhasznált. Az utóbbi egy évben csak 1,6 százalékkal nőtt a felvett készpénz értéke, amely alkalmanként meghaladta a 67 ezer forintot. A tranzakciók számát tekintve fordított a helyzet: a készpénzfelvételek száma a vizsgált időszakban alig egyötöde volt a kártyás fizetésekének, amelynek oka, hogy a kártyás vásárlás banki költségektől mentes, míg a készpénzfelvételeknél általában kettő ingyenes havonta.



