Közös közleményben tiltakozott az a hat állami erdészet, amelyeknél a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal (KEHI) számos szabálytalanságot tárt fel a vizsgálatok során.
Nemcsak a KEHI, de az Állami Számvevőszék is vizsgálódik az erdőgazdaságnál. Az ÁSZ lapunkkal azt közölte, már 2014 végén megkezdte a vizsgálatot az összes erdőgazdaságnál. A 2009. és 2014. június 30. közötti időszakra kiterjedő ellenőrzések célja annak értékelése, hogy az állami tulajdonú erdőgazdasági társaságok vagyongazdálkodása, vagyonérték-megőrző és vagyongyarapítási tevékenysége, ennek szervezeti keretei és kiépített kontrollrendszere megfelel-e a jogszabályok és a belső szabályzatok előírásainak. A vizsgálat még tart.



