A kamarai munka nagyobb nyilvánossága, az ügyfélbarát kamarai szervezet kialakítása, valamint a vállalkozásoknak nyújtott szolgáltatások erősítése a cél – ismertette programját Kiss Zoltán, a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara (BKIK) márciusban megválasztott elnöke. Az új elnök – a távirati iroda tudósítása szerint – munkabizottságot hozna létre az időközben megszűnt BKIK-kutatóintézet mintájára az állásfoglalások, vélemények szakmai háttérének megteremtésére.
A bizottságban minden szakterület képviseltetné magát, így megfelelő alapot adna a kamarai vélemények kialakításához. A BKIK elnökségi ülésein egy-egy, a vállalkozásokat érintő aktuális témát is megtárgyalnak majd, és ezekben igyekeznek az országos kamarával egyeztetett önálló fővárosi véleményt kialakítani – ígéri az elnök.
A kamara az adminisztráció csökkentésével és az ügyfélbarát környezet kialakításával szeretné elérni, hogy a vállalkozások érezzék: a fővárosi kamara törődik velük, partnerként kezeli őket. Eredményesebb lobbitevékenységgel pedig a fővárosi cégek helyzetének javulását szeretnék elérni - fogalmazott Kiss Zoltán.
Az elnök úgy véli, a BKIK szervezeti struktúráján nem kell változtatni, és rendelkezésre áll az a kamarai apparátus, amely megfelelő szakvéleményt ad minden területen.



