A lengyel bruttó hazai termék növekedése (GDP) az idén valószínűleg meghaladja a négy, 2017-ben pedig az öt százalékot – jelentette ki Jerzy Kwiecinski fejlesztési miniszter-helyettes a PAP hírügynökségnek adott interjúban.
A 2017-ben az öt százalék feletti növekedés elérését firtató kérdésre adott válaszában Jerzy Kwiecinski közölte, hogy az idei évre a négy százalék feletti, jövőre pedig az öt százalék feletti növekedés elérése a cél, ami teljesíthető. Hozzátette, hogy a tavalyihoz hasonlóan az idén is tartani lehet majd a külkereskedelmi mérlegtöbbletet. A lengyel statisztikai hivatal adatai szerint a lengyel gazdaság 2015-ben 3,6 százalékkal növekedett és 3,7 milliárd euró volt a külkereskedelmi mérleg többlete.



