Egyetemisták ötleteit is figyelembe veszi a jegybank a fogyasztók pénzügyi tudatosságát célzó kampányában.
Az idei pályázaton – amelyre száz pályamű érkezett, és hat nyertest hirdetett a jegybank – az egyetemi hallgatók közül az előzetesen megadott témák közül az idén a legtöbben a pénzügyileg sérülékeny csoportok elérésére és a minősített fogyasztóbarát lakáshitel-kalkulátor népszerűsítésére dolgoztak ki javaslatot, de a kamatkockázat kezelésével kapcsolatban is születtek szakmailag jól alátámasztott ötletek. A legjobb pályázatot készítő hallgatók az idén hat egyetemről kerültek ki. A Budapesti Corvinus Egyetem részéről Vései Viktor, a Budapesti Gazdasági Egyetemről Dzsida Gergely, Huber Péter és Lengyel Sára Ágnes alkotta trió bizonyult a legjobbnak. A Miskolci Egyetem diákjai közül Szobota Péter, a kecskeméti Neumann János Egyetem részéről Csányi Dániel, Pöszmet Vivien és Zámbó József javaslata nyerte el leginkább a zsűri tetszését. A Szegedi Tudományegyetemen Köteles Dávid, Kuruczleki Éva és Rácz Tamás csapata, a győri Széchenyi István Egyetemen pedig Lerner Dorottya és Kasza Krisztián párosa győzött.



