Az évtized végéig évi ötszáz tonnára emeli aranytermelését Kína a jelenlegi négyszázötven tonnáról - közölte a Tőzsdefórum szerint tegnap a kínai ipari és információtechnológiai minisztérium (MIIT).

Kína környezetvédelmi és hatékonysági szempontok miatt a tervidőszak végére évi negyventonnányi elavult termelőkapacitást szüntet meg, és 600-ról 450-re csökkenti a bányák számát. Kína a világ legnagyobb aranytermelője volt az elmúlt tíz évben: a termelés 2016-ban 0,76 százalékkal 453,5 tonnára nőtt. A World Gold Council adatai szerint tavaly a világ aranykereslete 4309 tonna volt, a világpolitikai és világgazdasági bizonytalanságok miatt két százalékkal magasabb az előző évinél.



