Kétnapos tárgyalássorozat indult Kína és az Egyesült Államok magas rangú delegációi között hétfőn Pekingben, hogy keressék a megoldásokat a két ország közötti kereskedelmi viták rendezésére egy átfogó megállapodás megkötésének reményében.
A kínai és az amerikai fél egyaránt nagyon visszafogottan kezelte a tárgyalások elindítását, még a pontos helyszínt sem közölték. Kína bízik abban, hogy a kölcsönös tisztelet és egyenlőség alapján az Egyesült Államokkal rendezni tudják a kereskedelmi feszültségeket. Jeffrey Gerrish, az Egyesült Államok kereskedelmi főképviselőjének helyettese, az amerikai delegáció vezetője egyáltalán nem nyilatkozott az első forduló előtt. Eközben az Egyesült Államokban is folynak a tárgyalások az amerikai–európai kereskedelmi vita mielőbbi rendezéséről. Cecilia Malmström kereskedelempolitikáért felelős európai uniós biztos hivatali partnerével, Robert Lighthizer amerikai kereskedelmi főképviselővel tárgyalt Washingtonban, majd holnap háromoldalú találkozón vesz részt az Egyesült Államok és Japán képviselőivel.