A Budapesti Értéktőzsdére kérhetik „felvételüket” a SZIT-ek, vagyis a tőkepiacon szabályozott ingatlanbefektetési társaságok. A kötelező legkisebb alaptőke összege tízmilliárd forintról ötmilliárdra csökkent.
A tőzsdétől kapott tájékoztatás értelmében a SZIT-ek alapításával kapcsolatban változás, hogy a kötelező legkisebb alaptőke összege tízmilliárd forintról ötmilliárdra csökkent. Módosult az a korlátozás is, hogy a biztosítók és a hitelintézetek a SZIT-et legfeljebb összesen tíz százalékban tulajdonolhatták, ugyanakkor továbbra is előírás, hogy a cégnek a teljes tőkéhez viszonyítva 25 százalékos mértékű részvénysorozattal kell rendelkeznie, amelynek tulajdonosai egyenként annak legfeljebb öt százalékát birtokolhatják. A SZIT-szabályozás életképessé tételét a BÉT szorgalmazta a Nemzetgazdasági Minisztériumnál, hogy e vállalatok papírjainak bevezetésével is bővüljön a kínálat. A Világgazdaság értesülései szerint az első fecskék egyike a Magyar Nemzeti Bank alapítványainak vagyonát kezelő, a kereskedelmi ingatlanpiacon egyre aktívabb Optima Befektetési Zrt. lehet.



