Minden minisztériumi, kormányzati intézkedés középpontjában a versenyképesség és a hatékonyság növelésének elősegítése áll majd, így a kiemelt feladatok közé tartozik az osztatlan közös tulajdoni forma megszüntetése, az öntözés, a vízgazdálkodás fejlesztése – egyúttal az öntözött területek számának növelése –, valamint a közép- és felsőfokú agrároktatás nívójának emelése – jelentette ki Nagy István a XXII. Pápai Agrárexpo tegnapi megnyitóján.
Győrffy Balázs, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) elnöke köszöntőjében azt emelte ki, hogy a rendezvény – amelynek három éve már ismét a NAK a főszervezője – a térség kiemelt agrárszakmai találkozója lett. Elfogadottságát pedig az idén felsorakozott majdnem száz kiállító is jelzi.



