A Teva Gyógyszergyár Zrt. (Teva) ötszáz fős létszámcsökkentést tervez gödöllői termelőüzemében a következő hónapokban, azzal a szándékkal, hogy 2018 végéig értékesíti vagy bezárja az üzemet.
A cél, hogy a Teva a gyártókapacitását a piac és a betegek igényeihez tudja igazítani. A Teva jelezte: az együttesen több mint kétezer embernek munkát adó debreceni és sajóbábonyi üzemet, valamint a társaság magyarországi kereskedelmi egységét nem érinti a létszámcsökkentés – írta a magyar távirati iroda.A Nemzetgazdasági Minisztérium tegnapi közleményében jelezte: kiemelt figyelemmel kíséri a Teva Gyógyszergyár Zrt. elbocsátandó munkavállalóinak sorsát. Pest megyében jelenleg 5200 álláshely betöltetlen, ami megkönnyítheti az elhelyezkedést. Az OFA Nonprofit Kft. felveszi a kapcsolatot a megyei kormányhivatallal, a szakszervezettel, illetve a céggel, és segíti az elbocsátandó dolgozók mielőbbi elhelyezkedését.



