Fogyasztóvédelmi egyesület: szigorúbb szabályokra lenne szükség

„A jelenlegi szabályokat a bíróságok jól tudják alkalmazni, de a vásárlók, vagy a cégek kevésbé”

Gazdaság
  • 2018.11.20. - 10:07

Szigorúbban kellene megállapítani a határidőkre vonatkozó fogyasztóvédelemi szabályokat - mondta Hajnal Zsolt, a Fogyasztóvédők Magyarországi Egyesületének elnöke kedd reggel az M1 aktuális csatornán.

 Az elnök szerint a jelenlegi szabályokat a bíróságok jól tudják alkalmazni, de a vásárlók, vagy a cégek kevésbé.

Például a törvény szerint a szavatossági és jótállási igények között a cserét, vagy a javítást úgy kell elvégezni, hogy törekedni kell a 15 napos határidőre. 

Ugyanakkor a cégek ezt gyakran túllépik, sőt bizonyos esetekben lehetetlen betartani az említett határidőt, ezért ezeket az időkereteket sokkal konkrétabban kellene szabályozni - tette hozzá.

Reklám