A kedvező tendenciák azt jelzik, hogy az üzemanyag-forgalom ebben az évben elérheti a gazdasági válság előtti, 2008-as szintet, amikor a Magyar Ásványolaj Szövetség (MÁSZ) adatai szerint 3,25 milliárd liter benzin és gázolaj fogyott Magyarországon - mondta tegnap az OMV Hungária ügyvezető igazgatója.
A kiskereskedelemben eladott mennyiség 2015-ben csaknem elérte a 3,2 milliárd litert, és az idei első negyedéves adatok szerint továbbra is nő a forgalom, amihez az üzemanyagok árának csökkenése is hozzájárult - hangsúlyozta Balogh Tibor. A MÁSZ adatai szerint az év első három hónapjában 6,3 százalékkal több üzemanyag fogyott, mint a tavalyi első negyedévben, míg az első öt hónapban 6,6 százalékkal nőtt a forgalom. A kedvezőbb tulajdonságú, de drágább prémium-üzemanyagok esetében 2011-ben volt a mélypont, amikor 82 millió liter prémiumbenzin és -dízel fogyott. Tavaly már 160,5 millió liter volt a teljes prémiumforgalom, négy év alatt csaknem megduplázódott - ismertette az adatokat Balogh Tibor. A statisztikák szerint a hazai üzemanyag-forgalomból tavaly csaknem öt százalék volt prémium, az idén az első negyedévben pedig már 6,56 százalék.



