Csökkenő forgalom mellett erősödött a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe az elmúlt héten, pénteken a BUX 40 021,89 ponton állt, ami az előző heti záróértékénél 144,03 ponttal, 0,36 százalékkal magasabb.
A részvénypiac heti forgalma 40,4 milliárd forint volt az előző kereskedési héten elért 53,5 milliárd forint után, a vezető részvények árfolyama a Richter kivételével erősödött. Az Equilor Befektetési Zrt. az MTI-hez eljuttatott tőzsdei elemzésében kiemelte, hogy a hetet a BÉT-en az iránykeresés jellemezte, a vezető részvények árfolyama nem mozgott trendszerűen, és egyelőre nem látható jel arra, hogy ebből az állapotból a hét elején kimozdulnának. Az elemzés szerint a Jefferies 7890 forintról 8355 forintra emelte a Richterre vonatkozó célárfolyamát. A múlt héten indult a Magyar Nemzeti Bank (MNB) jelzáloglevél-vásárlási programja, amelyben a jegybank hároméves vagy annál hosszabb futamidejű jelzálogleveleket vásárol, ezzel is pluszlikviditást biztosít a kereskedelmi bankok részére, illetve csökkenti a bankok kockázatát. A héten az Európai Központi Bank (RKB) kamatdöntő ülésére érdemes figyelni, ahol a piaci szereplők jelzéseket várnak az európai eszközvásárlási programról.