Elkezdődött az infokommunikációs eszközök átadása az egyedül élő időseknek

Az országszerte 480 hátrányos helyzetű községben indult programba ötezer, 65 évesnél idősebb embert vontak be

Gazdaság
  • 2018.01.11. - 13:32

Elkezdődött az Idősügyi Infokommunikációs Program keretében az informatikai eszközök átadása az egyedül élő idős embereknek - mondta a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium miniszteri biztosa csütörtökön a Tolna megyei Kurdon.

Jeneiné Rubovszky Csilla a településen élő nyugdíjasok előtt tartott tájékoztatón ismertette: az országszerte 480 hátrányos helyzetű községben indult programba ötezer, 65 évesnél idősebb embert vontak be. A részt vevő települések közül 89 helyszínen diszpécserközpontot hoztak létre, ahol 1050 alkalmazott segíti az időseknek elsajátítani a számítógépek használatát.

Potápi Árpád János nemzetpolitikáért felelős államtitkár, a térség országgyűlési képviselője az eseményen hangsúlyozta: a kormány kiemelt feladatának tekinti az idősek támogatását, "örömteli, hogy a tavalyi nyugdíjprémium és Erzsébet-utalvány után idén további három százalékkal emelkednek a nyugdíjak" - mondta.

Reklám