Demján bírálja a szövetkezeti integrációt

Gazdaság
  • 2016.06.01. - 00:30

A takarékszövetkezeti integráció célja a szövetkezeti szektor eredményének és vagyonának növelése volt, az eddigi események azonban ennek ellenkezőjét támasztják alá – állítja nyílt levelében Demján Sándor.

Az Országos Takarékszövetkezeti Szövetség elnöke tegnapi arra kérte Orbán Viktor miniszterelnököt, hogy ellenőrizzék a célok teljesülését. Szerinte az integráció veszteséges, és meg kell akadályozni százharmincezer szövetkezeti részjegytulajdonos kisemmizését.

A Takarékbank Zrt. reakciójában kiemelte: a célokat az integráció és annak vezető szervei maradéktalanul teljesítették. A szektor központi bankja jó hírnevének védelme érdekében jogi lépéseket tesz.
Reklám