Sok válságot megélt és túlélt a baromfiágazat, de lehet, hogy ismét nehézségek előtt áll, mivel várhatóan 2021-től csökkennek az uniós agrártámogatások, amire fel kell készülni – mondta tegnap Farkas Sándor, az Agrárminisztérium parlamenti államtitkára a Libatenyésztők Szakmai Konferenciáján, Kiskunfélegyházán.
Hozzátette: a madárinfluenza következtében a baromfiágazatban az elmúlt néhány év különösen nehéz volt, de mint mondta: nem félti a baromfiágazatot, amely a világ minden piacán megállja a helyét, és a kormányzat is biztonságos alapot teremtett az ágazat működéséhez. Várhatóan 10-12 százalék körüli lehet majd a visszaesés az uniós agrártámogatásokban, de hozzátette: az erről szóló tárgyalások még nem fejeződtek be. A távirati iroda érdeklődésére közölte, a baromfiágazat kezdi kiheverni az elmúlt évek válságát és ismételten felfelé ívelő pályára áll.