Budapest feliratkozott az üzleti konferenciák térképére. Sokat tett ezért a Magyar Nemzeti Bank (MNB), miután évről évre megrendezi a pénzügyi csúcsot, amely idevonzza a prominens előadók mellett a globális gazdaságpolitika alkotóinak színe-javát. A világ tőzsdei közgyűlésének is a magyar főváros ad majd helyszínt.
A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) pedig arról tájékoztatott, hogy a világ tőzsdéi és tőkepiaci intézményeinek vezetői gyűlnek össze Magyarországon 2017 tavaszán, miután a World Exchange Congress Budapestet és a BÉT-et választotta konferenciájának megrendezésére. Az esemény lehetőséget ad arra, hogy a magyar börze tovább erősítse pozícióját a világ tőkepiacain, ezáltal Budapest nemzetközi pénzügyi szektorban betöltött szerepe is növekszik. Mindemellett az esemény egyedülálló lehetőséget nyújt a magyar tőkepiaci szereplők számára is, hogy közvetlenül bemutatkozhassanak a hazánkba látogató több mint kétszáz tőkepiaci felsővezetőnek. A BÉT képviseletétől megtudtuk: a rendezvényt a világ tőzsdéinek közgyűléseként is emlegetik, amelynek helyszínéül mindig a világ vezető pénzügyi központjait választják, így 2016-ban Londonban rendezik, korábban egyebek mellett Dubaj, Madrid, Isztambul, Doha, Monaco és Barcelona adott otthont az eseménynek.
Egyébként Magyarországot azt követően választották a konferencia szervezői, hogy a BÉT új stratégiájának célja Budapest pénzügyi központként betöltött szerepének növekedése és a magyar tőzsde nemzetközi pozíciójának erősítése, hogy ezáltal a BÉT még vonzóbbá váljon a hazai és nemzetközi befektetők, valamint a kibocsátók számára.



